Plastová OKna Lisý

Kvalitní česká okna…

Dřevěná okna
Firma firmy Lisý OKna se zabývá montáží dřevěných eurooken Oknotherm. Okna jsou vyráběna z prověřených jehličnatých dřevin smrku a borovice, z listnatých dřevin zpracováváme luxusní dub a exotické meranti.
 
Profily dřevěných oken
Euro 78 W
drevokno78_small_v2
Dřevěná okna Euro 78 W ve svém řešení vychází z poznatků moderní konstrukce okna a snaží se eliminovat případné tepelné ztráty. Jedním z těchto řešení je i odstranění tepelného mostu ve spodní části okna změnou z klasické okapnice narážecího typu za okapnici typu Spree-D - kdy je okapnice naklapnuta na dřevěný profil, což zároveň umožňuje její snadnou výměnu a zároveň lepší odvod srážkové vody.
Okna Euro 78 W osazujeme jak izolačním dvojsklem 1,1, tak izolačním trojsklem 0,6.

Euro 92 W
drevokno92_small_v2
Dřevěné okna Euro 92 W jsou určena převážně pro specifické stavby, tzv. nízkoenergetické domy. Svou stavební hloubkou – 92 mm, zasklením izolačním trojsklem samo o sobě zvýrazňují tepelně izolační vlastnosti těchto oken. Tepelné ztráty těchto stavebních výplní jsou minimalizované - u skel až na Ug = 0,6 W/m2K.
Okna Euro 92 W osazujeme izolačním trojsklem 0,5 a 0,6.

 
Druhy dřevin
smrk
Smrk – klasický nejběžnější materiál. Světlé dřevo s výraznými letokruhy (odlišné vrstvy jarního a letního dřeva). Dřevo je bez znatelného jádra, lehké, pružné a pevné. Svými vlastnostmi patří mezi měkčí dřeviny s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Vhodný pod krycí barvy nebo velmi světlé lazury.
 
borovice
Borovice – materiál často používaný pro výrobu dřevěných oken s všestranným použitím. Vyniká svou odolností a pevností. Je méně barevně stálá s větším obsahem pryskyřice, která podporuje lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům, ale pryskyřice může časem prostoupit povrchovou úpravou. Možné výraznější barevné přechody – jádro/běl, proto není vhodná pro bílé barvy a velmi světlé odstíny.
 
meranti
Meranti (Bílá seraya) – exotický materiál pocházející z Malajsie oblíbený díky svému jedinečnému vzhledu podobnému dubu, avšak nejedná se o dřevinu tvrdou. Nevýhodou tohoto materiálu je barevná odlišnost jednotlivých hranolů. Proto se doporučuje volit raději tmavší odstíny povrchové úpravy. Materiál je dodáván ve fixních délkách. Vyniká mechanickými a tepelně izolačními vlastnostmi, ale může se vyskytnou i tvarová nestálost v podobě kroucení hranolů. Je to materiál velmi odolný proti povětrnostním vlivům, houbám a plísním.
 
dub
Dub – dřevina ušlechtilého vzhledu – král mezi materiály. Materiál dlouhé životnosti, vyšší hustoty a tím pevnosti a odolnosti, obsahující třísloviny. Nevýhodou tohoto materiálu může být vysoká hmotnost a podstatnou vlastností je jeho vysoká cena. Jediným nebezpečím je jeho poměrná agresivita (kyselost) vůči okolí. Hrozí koroze kování. Vhodný pod lazuru do reprezentativních prostor.


standart_–_small
Profil STANDARD
Profily, které zpracováváme jsou výhradně v kategorii třídy A. (DIN 12608). To znamená, že stěna profilu je 3 až 3,2 mm. Nestárnoucí tvar, velmi dobře izolující pěti-komorové systémy s dvojím dorazovým těsněním – to je okno z profilového systému Standard. Okna z profilového systému Standard jsou zárukou pro příjemné klidné a komfortní bydlení s optimální zvukovou izolací. Složení plastu je u všech profilových systémů Veka absolutně odolné proti vlivům prostředí, a tím i proti stárnutí materiálu. Hladký povrch rámů i křídel je hygienický a nenáročný na údržbu.

economic_–_small
Profil ECONOMIC
Profily, které zpracováváme jsou výhradně v kategorii třídy A. (DIN 12608). To znamená, že stěna profilu je 3 až 3,2 mm. Nestárnoucí tvar, velmi dobře izolující pětikomorové systémy s dvojím dorazovým těsněním – to je okno z profilového systému Economic. Okna z profilového systému Economic jsou zárukou pro moderní bydlení s optimální zvukovou izolací. Složení plastu je u všech profilových systémů Veka absolutně odolné proti vlivům prostředí, a tím i proti stárnutí materiálu. Hladký povrch rámů i křídel je hygienický a nenáročný na údržbu.