Plastová OKna Lisý

Kvalitní česká okna…

Otázky a Odpovědi


Co dělat, když se rosí okna?
Kondenzace vody na izolačním skle může mít velmi jednoduchou příčinu. Velmi častým problémem je nedostatečné větrání místností. Stará okna, vzhledem k jejich sníženým izolačním vlastnostem propouštěla velké množství vzduchu a tím docházelo k neustálé neregulované výměně vzduchu. Naproti tomu okna nová, která mají dokonalé utěsnění, žádný vzduch nepropouštějí. Proto je třeba si zvyknout na pravidelnější kontrolované větrat a tím snižovat množství vlhkosti ve vzduchu.
Je možné provádět výměnu oken v zimních měsících?
Ano, i v zimních měsících lze bez problémů vyměňovat okna. Mezi odstraněním starých a montáží nových oken je jen velmi krátký čas a nedochází k zásadnějšímu prochladnutí místností. Navíc se okna vyměňují postupně, vždy je tedy část prostoru vytápěná. Materiály, které používáme k montáži, jsou certifikovány a jsou určeny pro použití až do teplot -10°C.
Jak správně větrat?
Větrání je velmi důležitá věc. V novostavbách a naopak i ve starých domech je zvýšená vlhkost vzduchu. Správným vytápěním a větráním lze vlhkost v domě eliminovat, a tím zabránit i rosení oken. Nová okna mají velmi dobré těsnění, a proto nedochází k samovolné výměně vzduchu. Z tohoto důvodu je třeba větrat pravidelně a kontrolovaně s nízkou ztrátou tepla v místnosti. Větrat lze buď krátkodobě anebo pomocí tzv. provětrávání neboli mikroventilace.
Co je to mikroventilace?
Nová okna umožňují kromě klasického větrání otevřením nebo vyklopením okna i tzv. mikroventilaci neboli provětrávání. Jedná se o jednu z poloh kliky, kdy je okno zavřené, ale je účelně sníženo těsnění okna. Toto větrání je výhodné v zimních měsících, například v noci v ložnicích, kdy úplné otevření okna by znamenalo značný a nežádoucí úbytek tepla. Přestože mají možnost mikroventilace všechna okna, která se dají otevírat a zároveň vyklápět, doporučujeme spíš pravidelné kontrolované větrání.
Za jak dlouho po montáži lze okna bezpečně používat?
Pokud je montáž kvalitně provedena, tak v podstatě ihned (okno musí pevně držet již ukotvené), ale je lepší když necháte izolační pěnu dostatečně vytvrdnout, což je po cca 5 hodinách.
Jak dlouho probíhá montáž a co je třeba v bytě/ domě připravit?
Montáž oken nebo i demontáž lze bez problémů dokončit např. v klasickém rodinném domě (cca. 15 - 20ks oken) za jeden den. V případě, že jsou objednané i zednické práce, tak se tento termín samozřejmě prodlužuje dle náročnosti zednického začištění. Zákazník musí mít před montáží zajištěn přístup k okenním otvorům tak, aby se okno dalo ke stavebnímu otvoru pronést, a aby se montážníci mohli při své práci bez problémů pohybovat cca 1,5 m od okna. Je nutné, aby si zákazník zakryl podlahy a nábytek protože při demontáži a osekávání omítky se samozřejmě práší.
Zajišťuje firma také následný odvoz starých oken a následný hrubý úklid?
Kromě dopravy a montáží patří k naší práci samozřejmě i hrubý úklid, odvoz a likvidace starých oken a dveří. Tyto služby jsou poskytovány jak u malých klientů, tak u velkých zakázek.
Máte zkušenosti s výměnou oken u panelových domů, velkých objektů nebo kancelářských budov?
Ano, společnost Oknotherm má bohaté zkušenosti s výměnou oken, ale i vchodových dveří panelových domů. Ukázky našich zakázek najdete v sekci Referenční stavby a následně ve fotogalerii. Veškeré práce provádí naši proškolení pracovníci podle technologických norem.
Kde najdu nejbližší pobočku nebo autorizovaného prodejce?
Navštivte jednu z našich poboček. Seznam našich obchodních zastoupení najdete v sekci kontakty, kde ke každé pobočce zároveň najdete mapu.
Jakou bezpečnost zaručují Vaše okna a vchodové dveře?
Součástí vchodových dveří je bezpečnostní kování. Toto kování je založené na středové závoře a horním a spodním trnu, který zabezpečuje vchodové dveře již při pouhém zavření dveří (bez následného uzamčení). Při uzamčení dveří a otočení klíčem zajistí dveře tzv. bezpečnostní háky nahoře i dole. Plastová okna OKNOTHERM jsou vybavena standardními bezpečnostními prvky. Kování A 300 Safety plus, které používáme, poskytuje v každém směru ideální řešení jak okna, tak i balkonové dveře spolehlivě zabezpečit. Ve spodní části kování je patentovaný bezpečnostní prvek zamezující násilnému vniknutí do okna.
Co je standardně součástí příslušenství Vašich oken a jaké další příslušenství nabízíte?
Součástí každého okna jsou okapnice na odvodňovací otvory, krytky na dolní i horní panty, mikroventilace (u okna otevíravého a současně sklopného) a bezpečnostní okenní klika. Dále nabízíme venkovní a vnitřní parapety, celostínící žaluzie, venkovní rolety, sítě proti hmyzu, zamykatelné okenní kliky, široký výběr vchodových klik a madel značky Hoppe.
Nabízíte také zednické práce k demontáži oken?
Ano, provádíme zakázky na klíč. Tím se rozumí demontáž stávajících oken, montáž nových oken, zednické zapravení, případně zalištování. Osazení vnitřních i vnějších parapetů. Více informací Vám poskytne jakékoli naše obchodní zastoupení.
Jakou barevnou stálost mají Vaše okna?
Při dodržování návodu k použití a doporučené údržbě našich výrobků jsme dosud nezaznamenali žádné reklamace na stálost barevného odstínu oken.