Plastová OKna Lisý

Kvalitní česká okna…

Kování oken

augenia-mini
titan_af
Od května 2010 využívá OKNOTHERM ve výrobě kování Titan AF, které je "mercedesem" mezi ostatními kováními. Jedná se o nejmodernější verzi kování od společnosti Siegenia-Aubi s inovativními změnami.
Ke stažení:
3D náhled (PDF). Podrobné informace o kování TITAN AF (PDF)
 
Hlavní výhodou je nová „rolnička“, která je navržena jako bezpečnostní prvek a svojí konstrukcí umožňuje větší tolerance na umístění křídla v rámu při případném svěšení nebo přepnutí křídla.
Další nadčasovou výhodou je velice snadné
uspokojení požadavků na bezpečnostní třídu 2, která je například v sousedním Rakousku již standardním řešením v přízemních oknech a oknech v prostorách prvních pater. Očekáváme, že tento trend bude velmi brzy i na českém trhu. Rámové díly jsou navržené ve dvou provedeních, a to jako běžné a bezpečnostní. Jejich složení je ze speciální kovové vrstvy se základem z velice odolného a kluzného plastu, který přispívá s otočnou rolničkou k minimálnímu tření a přispívá k dlouholeté funkčnosti otvírek bez servisního zásahu.
Exkluzivní je okování štulpových oken, kde
i pasivní štulpové křídlo disponuje bezpečnostním protikusem ve spodním rohu. Otvíravá/sklopná okna lze současně osadit mikroventilací a tzv. zimním/letním větráním, kdy výklopná poloha má poloviční krok. Spodní panty umožňují pomocí seřizovacího bodu přitáhnout okenní křídlo směrem k rámu.